menu

For contact information for the clubs listed below, please visit the Club Officer Directory.
For information on when and where each club meets, please refert to the Club Listing.


CLUBS IN THE I-I DISTRICT BY DIVISION:
 

Division 1
Lake View, Chicago
Logan Square, Chicago
North Shore, Chicago
Ravenswood, Chicago

Division 3
Archer Road District, Chicago
Hickory Hills
Oak Lawn Area
Southeast Area, Chicago
Southwest Chicago

Division 4
Homer
Lansing Golden K
Orland Park
Palos Heights
Tinley Park

Division 5
Berwyn
Brookfield
Darien
La Grange

Oak Brook
Westchester
Western Springs-Hinsdale
Willowbrook-Burr Ridge
WHBCD Breakfast Club
Woodridge

Division 6
Bensenville/Wood Dale/Franklin Park
Forest Park
Montclare-Elmwood Park
Northlake
River Forest/Oak Park

Division 7
Evanston
Evanston, Breakfast
Glenview-Northbrook
Highland Park-Highwood
Lake Bluff-Lake Forest
Libertyville-Mundelein-Vernon Hills
Lindenhurst-The Lakes Area
Skokie Valley
Zion-Benton

Division 8
Barrington Area (The)
Bloomingdale-Roselle
Des Plaines
Edison-Norwood-O'Hare, Chicago
Greater Chicago e-Kiwanis
Palatine
Park Ridge
Park Ridge-Morning
Rolling Meadows
Streamwood

Division 9
Addison
Central Dupage County
Downers Grove
Elmhurst
Glen Ellyn
Glendale Heights

Lisle
Lombard
Villa Park
Wheaton

Division 10
Batavia
Campton Hills
Elgin
Elgin, Golden K
Geneva
St. Charles
St. Charles Golden K

Division 11
Crystal Lake Noon
McHenry
Woodstock

Division 12
Alpine, Rockford
Boone County

Freeport
Freeport, Lincoln-Douglas
Freeport-Golden K
Parks (The), Loves Park
Rock Valley Heritage
Rockford
Rockford-Golden K

 

Division 13
Byron
Dixon
Dixon, Golden K
Morrison
Mount Morris
Oregon
Princeton
Rochelle
Rochelle Golden K
Sterling

Division 14
Belvidere
De Kalb
Kishwaukee De Kalb
Sycamore
Tri-County

Division 15
Dubuque
Galena
Maquoketa

Division 16
Bettendorf
Camanche
Clinton
Davenport
Fulton
Muscatine
North Scott, Eldridge
Wapello

Division 17
Aledo
Annawan
East Moline-Silvis
Geneseo
Kewanee
Moline
Rock Island

Division 18
Burlington
Carthage
Fort Madison
Hamilton
Henderson County
Keokuk
Mount Pleasant

Division 19
Abingdon
Galesburg
Macomb
McDonough County
Monmouth

Division 20
Canton
Dunlap
East Peoria
Elmwood
Eureka Greater Area
Grand Prairie Peoria
Limestone
Metamora
Morton
Pekin
Pekin Sunset
Peoria
Peoria Downtown Earlybirds
Peoria Heights Evening
Proctor Golden K
South-West Peoria

Division 21
Aurora
Bolingbrook-Romeoville
Naperville-Evening
Oswego
Plainfield
Shorewood

Division 22
Bloomington
Bloomington Golden K
Bloomington/Normal Young Professionals
El Paso
Farmer City
Le Roy
Lexington
Normal
Olympia Area-Minier (The)
Pontiac

 

 

 

Division 23
Chicago Heights
Frankfort
Joliet
Kankakee
Lockport

New Lenox
Park Forest
South Chicago Heights
Steger
Watseka
Will County 3-2-1

Division 24
Chanooka
La Salle-Peru

Mendota
Morris
Ottawa
Streator

Division 25
Champaign County
Champaign-Urbana
Danville
Danville Golden K
Danville, Breakfast
Monticello

Division 26
Charleston
Mattoon
Paris
Robinson
Shelbyville

Division 27
Clinton, IL
Decatur
Decatur-Early Birds
Golden K Decatur
Sullivan
Tuscola

Division 28
Chatham
Lincoln
Petersburg
Springfield-Downtown

Division 29
Beardstown
Jacksonville
Quincy
Quincy, Gem City
Quincy-Golden K
Winchester

Division 30
Greenville
Northern Macoupin County
Raymond-Harvel
Taylorville

Division 31
Alton-Godfrey
Bethalto
Bunker Hill Area
Collinsville-Sunrise
Edwardsville
Glen Carbon
Jerseyville
Maryville
Wood River Township

Division 33
Benton
Carmi
Fairfield
Flora
McLeansboro
Mount Carmel
Mount Vernon
Salem

Division 34
Belleville
Cahokia Area
Columbia
Fairview Heights
Freeburg Area
O'Fallon

Division 36
Anna
Carbondale
Harrisburg
Marion
Metropolis
Murphysboro